Skip to main content

Zīmola autoritātes nozīme SEO optimizācijā

Kas ir zīmola autoritāte?

Zīmola autoritāte ir jūsu zīmola uzticamības, reputācijas un atpazīstamības līmenis tā mērķauditorijas acīs. Tā ir svarīga, jo ietekmē zīmola spēju piesaistīt un noturēt klientus, palielināt pārdošanu un konversiju likmi uzlabojot SEO pozīcijas un ļaujot izcelties konkurentu vidū.

Zīmola autoritāte ir mēraukla tam, cik daudz cilvēku uzticas jūsu zīmolam un tā vērtībai. Tā ir būtiska, lai izveidotu lojālu un ilgtermiņa klientu bāzi, kas atbalsta jūsu produktus vai pakalpojumus, kā arī spēlē nozīmīgu lomu, lai uzlabotu jūsu vietnes pozīciju meklētājprogrammās un palielinātu jūsu mājaslapas, vai interneta vietnes organisko apmeklētāju plūsmu.

Kā izmērīt zīmola autoritāti?

Zīmola autoritāti var mērīt ar dažādiem rādītājiem. Tie ir sociālo mediju sekotāju skaits, atsauksmes, atsauces, piesaistītās saites, zīmola meklēšanas apjoms un citi. Tomēr tā nav tikai skaitļu spēle - tā ir arī emocionāla saikne starp zīmolu un auditoriju.

Bieži klienti meklēs tieši zīmolu, kam uzticās, lai iegūtu konkrētus produktus vai pakalpojumus. Piemēram, meklējot starptautiskos pārvadājumus, meklētājā tiks ievadīts “DHL”, jo klients uzticas šim zīmolam.

 1. Meklēšanas redzamība. Tas ir rādītājs, kas mēra jūsu vietnes rādīšanas biežumu meklēšanas rezultātos pēc noteiktiem atslēgvārdiem vai frāzēm. Lai pārbaudītu savu meklēšanas redzamību un salīdzinātu to ar saviem konkurentiem, jūs varat izmantot Google Search Console vai Ahrefs.
 2. Sociālo mediju klātbūtne. Tas ir rādītājs ar ko mēra jūsu zīmola sekotāju skaitu sociālajos tīklos, piemēram, Facebook, Twitter vai Instagram. Sociālo mediju klātbūtnes iesaistes un ietekmes mērījumiem un pārvaldībai varat izmantot Hootsuite vai Buffer platformas.
 3. Atsauksmes. Tās parāda, cik daudz cilvēku ir izteikuši savu viedokli par jūsu zīmolu tiešsaistē, piemēram, Google My Business, Trustpilot vai Yelp. Lai uzraudzītu un pārvaldītu sava zīmola atsauksmes un reaģētu uz tām, jūs varat izmantot rīkus ReviewTrackers vai Reputation.com.

Kā uzlabot zīmola autoritāti?

Lai uzlabotu zīmola autoritāti var izmantot dažādas stratēģijas:

 • Izveidot kvalitatīvu un noderīgu saturu. Saturam jābūt atbilstošam jūsu mērķauditorijas vajadzībām un interesēm, kas veicinās pozitīvu pieredzi ar zīmolu un piešķirs tam papildus vērtību. Saturs var būt ļoti dažāds. Tie var būt bloga raksti, video, infografika, e-grāmatas, podkāsti un līdzīgi. Jūs varat izmantot arī SEO optimizāciju (meklētājprogrammu optimizāciju) praksi, lai uzlabotu savu saturu un palielinātu tā redzamību meklētājprogrammās.
 • Veidot attiecības ar savu auditoriju. Attiecībām jābūt balstītām uz uzticību un cieņu, kā arī jāsniedz vērtība un atbalsts jūsu auditorijai. Attiecības iespējams veidot izmantojot sociālos tīklus, e-pastus, tiešsaistes forumus un tiešsaistes pasākumus. Jūs varat arī iesaistīt savu auditoriju sarunās, aptaujās, konkursos kā arī lūgt atsauksmes par pieredzi.
 • Sadarbība ar citiem zīmoliem vai ietekmētājiem (influenceriem). Sadarbība ar citiem zīmoliem vai influenceriem var palīdzēt palielināt jūsu zīmola pamanāmību un uzticamību, kā arī sasniegt jaunu auditoriju. Jūs varat sadarboties ar citiem zīmoliem vai influenceriem, veidojot kopīgus projektus, kampaņas vai intervijas. Iespējams veidot [affiliate marketing] (saistīto mārketingu) vai [influencer marketing] (influenceru mārketingu) stratēģijas, lai veicinātu sava zīmola ietekmi caur citiem kanāliem.
 • Izveidot savu zīmola vizuālo identitāti. Zīmola vizuālā identitāte atšķir jūsu zīmolu no citiem un padara to atpazīstamu un iegaumējamu. Tā ietver zīmola nosaukumu, logo, krāsas, fontus, saukļus un vērtības. Jūs varat izveidot savu zīmola identitāti, izstrādājot skaidru zīmola pamatnostādņu dokumentu un nodrošināt to ievērošanu visos jūsu komunikācijas kanālos.

Kāpēc zīmola autoritāte ir svarīga SEO?

Google algoritmi vietņu ranga noteikšanai izmanto daudzus dažādus faktorus, bet zīmola autoritāte, mūsuprāt, ir visbūtiskākā.

Zīmola autoritāte ir svarīga SEO (meklētajprogrammu optimizacija), jo tā ietekmē meklētajprogrammu atzinību pozicionējot jūsu vietni meklēšanas rezultātos. Uzņēmuma zīmols ar augstu zīmola autoritāti bieži gūst augstāku rangu meklēšanas rezultātos, kas nozīmē, ka vairāk cilvēku atrod konkrēto vietni un tas palielina potenciālo klientu skaitu.

Zīmola autoritāte sniedz papildus bonuss uzņēmuma SEO stratēģijai:

 • Tā palielina jūsu vietnes klikšķu biežumu CTR (click through rate). CTR norāda uz apmeklētāju daudzumu, kas noklikšķina uz jūsu vietnes saiti meklēšanas rezultātos. Jo augstāka ir jūsu zīmola autoritāte, jo vairāk cilvēku ir ieinteresēti apmeklēt jūsu vietni, tāpēc, ka uzticas jūsu zīmolam un tā saturam. Tas nozīmē, ka jūs varat palielināt savu organisko plūsmu un konversiju likmi.
 • Tā palielina jūsu vietnes autoritāti DA (domain authority). Vietnes autoritāte parāda, cik daudz meklētajprogrammas uzticas jūsu vietnei un tās saturam. Jo augstāka ir jūsu vietnes autoritāte, jo augstāk tā parādīsies rangu meklēšanas rezultātos. Vietnes autoritāti ietekmē dažādi faktori: domēna vecums, domēna reģistrācijas ilgums, domēna vārds, atpakaļsaites (saite no citām vietnēm uz jūsu), sociālie signāli (piemēram, dalīšanās, komentāri, patīkumi sociālajos tīklos). Zīmola autoritāte palīdz uzlabot visus šos faktorus un palielina jūsu vietnes autoritāti.
 • Tā palielina jūsu zīmola atslēgvārdu optimizāciju. Zīmola atslēgvārdu optimizācija ir prakse, kas palīdz jūsu zīmolam parādīties meklēšanas rezultātos ar noteiktiem atslēgvārdiem vai frāzēm, kas saistītas ar jūsu zīmolu. Piemēram, ja jums ir kafijas zīmols, jūs varat optimizēt savu vietni par atslēgvārdiem – “jūsu zīmola nosaukums + kafija”, “jūsu zīmola nosaukums + espresso”, “jūsu zīmola nosaukums + latte” utt. Zīmola atslēgvārdu optimizācija palīdz palielināt jūsu zīmola atpazīstamību un piesaistīt klientus, kas meklē tieši jūsu zīmolu.

Secinājumi

Zīmola autoritāte ir mēraukla tam, cik daudz apmeklētāju uzticas jūsu zīmolam un tā vērtībai. Tā ir būtiska, lai izveidotu lojālu, uz ilgtermiņa sadarbību balstītu klientu bāzi, kas izvēlas jūsu produktus vai pakalpojumus. Zīmola autoritāte ir svarīga arī tāpēc, lai uzlabotu jūsu vietnes pozīcijas meklētājprogrammās un palielinātu jūsu organisko apmeklētāju plūsmu.

Zīmola autoritāti var uzlabot izmantojot dažādas stratēģijas:

 • Izveidot kvalitatīvu un noderīgu saturu
 • Veidot attiecības ar savu auditoriju
 • Sadarbojoties ar citiem zīmoliem vai influenceriem

Biežāk uzdotie jautājumi (FAQs)

Kā es varu pārbaudīt sava uzņēmuma zīmola autoritāti?

Jūs varat izmantot "Moz Domain Authority" vai "Ahrefs" rīkus, lai pārbaudītu sava zīmola autoritāti.

Cik ilgs laiks nepieciešams, lai uzlabotu zīmola autoritāti?

Zīmola autoritātes uzlabošana var prasīt ilgu laiku. Tas atkarīgs no dažādiem faktoriem - satura kvalitātes un sociālo mediju līdzšinējās iesaistes.

Vai zīmola autoritāte ir būtiskāka par SEO optimizāciju?

Nē, kā zīmola autoritāte, tā arī SEO optimizācija ir vienlīdz svarīgas digitālajā mārketingā. Tās strādā kopā, lai uzlabotu uzņēmuma redzamību tiešsaistē.

Kā es varu uzlabot sava uzņēmuma zīmola autoritāti, ja esmu mazs uzņēmums?

Lūk daži padomi zīmola autoritātes uzlabošanai:

 • Izveidojiet un uzturiet kvalitatīvu un informatīvu saturu savā tīmekļa vietnē. Regulāri publicējiet jaunumus, bloga ierakstus un papildiniet vietnes saturu, kas ir saistīts ar jūsu nozari.
 • Iesaistieties sociālo mediju platformās, kurās aktīvi iesaistās jūsu mērķauditorija. Veiciet regulāras publicācijas, atbildiet uz sekotāju jautājumiem un piedalieties diskusijās.
 • Aktīvi iesaistieties jūsu uzņēmuma nozares aktivitātes. Tas var ietvert dalību konferencēs, semināros vai veidot sadarbību ar citiem nozares ekspertiem.
 • Iegūstiet pozitīvas klientu atsauksmes un vērtējumus. Lūdziet, lai klienti atstāj atsaukmses par jūsu produktiem vai pakalpojumiem un izmantojiet tās savā mārketingā.
 • Optimizējiet savu tīmekļa vietni SEO nolūkos. Izmantojiet atslēgvārdus un optimizējiet meta aprakstus, lai jūsu vietne būtu labāk redzama meklētājprogrammās.
 • Rūpīgi plānojiet un realizējiet reklāmas kampaņas tiešsaistē. Laba mārketinga plānošana var palielināt jūsu zīmola atpazīstamību.

Šie ir daži no ieteikumiem, kas var palīdzēt uzlabot uzņēmuma zīmola autoritāti, pat ja esat mazs uzņēmums. Katrs solis šajā virzienā var pozitīvi ietekmēt jūsu SEO un kopējo digitālo klātbūtni.